Zajímavosti z brava

8. ledna 2008 v 17:54 | a |  Bravo Girl
Krev není červená
Když se vrací žilami k srdci, je téměř modrá! Pokud se při zranění dostane ven, při styku s kyslíkem hned zčervená.Můžeš motat hlavy kámošům, že máš šchletickou krev :-)
Evropané jsou lidojedi ?
Přesně to si o nás mysleli v 15století Afričané, když běloši jejich druhy odváželi na nucené práce do kolonií.Ještě počátkem 20.století si domorodci v Africe dokonce mysleli, že levné masové konzarvy obsahují lidské maso !
Horké pití tě ochladí
I když se to zdá zvláštní, horký nápoj tě vždycky spíše ochladí, než aby zahřál.Horko otevírá podkožní cévy a krev pak lépe proudí, čímž vzniká pocit tepla.Ale tělo naopak pracuje a dlouhodobě se ochlazuje.Pro letní dny tedy doporučujeme horký ovocný čaj :-) Zaručeně tě osvěží.
Kolik váží nejtěžší miminko na světě ?
Kanaďanka Annu Bates se narodila v roce 1879 s hmotností 10,8 kilogramů! Chudák její maminka...
Největší medůza-postrach moří
Podle zaznamenaných údajů měl zvon (horní část) nějvětší medúzy průměr 2,3 metrů a délka jejích ramen byla 36,5 metrů! Potkat tuhle nádheru v moři bysme fakt nechtěli, brrr!
Bobři jsou vegetariáni!
Myslela sis, že bobříci jedí ze všeho nejraději ryby? Omyl! Bobr je vegetarián a živí se většinou kůrou mladých stromů, dřevem a vodními rostlinami.Stromy u vody bobr využívá také ke stavbě hrází a úkrytů.Svým super chrupem zvládne v pohodě i obrovský kmen s průměrem 70 cm.
Nejdelší auto světa
Stala se jím třicet metrů dlouhá luxusní limuzína jednoho kalifornského designéra.Uvnitř vozu s šestadvaceti koly najdeš mimo jiné bazén i se skokanským prknem a obřívodní postel ... tak to bysme opravdu chtěli vidět!
Bumerang je lovecký nástroj
Lovecký bumerang australských domorodců je zahnutý, aby letěl rychleji zasáhl oběť.Už ve válce používali Australané bumerang tak, že na něj přivázali granát a pak ho hodili do nepřátelského zákopu.
Galileo Galilei nikdy neřekl větu:,,A přece se točí!"
Že by Galileopo odsouzení za své teorie o sluneční soustavě pronesl tuto památkou větu? Nejspíš se to nikdy nestalo, protože by za takovouhle hlášku ve své době skončil upálen na hranici... takže si to zkrátka nemohl dovolit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama